usługi remontowo – budowlane

Jak układać płytki?

Jak układać płytki?

Płytki ceramiczne w łazience to najczęstsze rozwiązanie, jeśli chodzi o pokrycie ścian i podłogi. Nic w tym dziwnego, są one łatwe w utrzymaniu czystości, a także niezwykle odporne na skutki działania wody. Obecnie w sklepach dostępna jest ogromna ilość rozmaitych płytek, dzięki którym możemy dostosować pomieszczenie do naszych potrzeb estetycznych. Układając płytki, musimy się stosować do pewnych zasad. Na początku należy odpowiednio przygotować podłoże, na którym będą one ułożone. Powinno być ono wygładzone, dokładnie oczyszczone oraz mocne. Należy więc pozbyć się brudu oraz pozostałości po farbie. Jeśli odpada tynk, trzeba to skuć, a ubytki należy wypełnić. Nie zapominajmy też o zagruntowaniu powierzchni chłonnych przy użyciu odpowiednich do tego celu preparatów. Możemy je nakładać za pomocą wałka malarskiego bądź pędzla. Gdy już zabieramy się za układanie płytek, zacznijmy od ścian, a podłogę zostawmy na koniec. W ten sposób płytki podłogowe nie zostaną przez przypadek uszkodzone podczas innych prac wykończeniowych. Płytki przyklejamy od dołu, kierując się stopniowo w górę. Dobrym pomysłem jest zastosowanie listy startowej jako punktu wyjściowego do przyklejania płytek. Nie zapominajmy o tym, aby materiały użyte do tego zadania były dobre jakościowo – będziemy mieć wówczas pewność, że płytki nie będą odpadać.

Echo niesie czyli dźwięk we wnętrzach

Echo niesie czyli dźwięk we wnętrzach

Profesjonalne rozwiązanie dotyczące projektowania wnętrza uwzględniają również jego akustykę. Dotyczy to zarówno projektów mieszkań i domów, jak i budynków użyteczności publicznej. O ile załamania dźwięku są ciekawostką w muzeach, o tyle w domu chcielibyśmy się cieszyć jak najlepszymi rozwiązaniami akustycznymi. Architektura wnętrz proponuje nam i to. Największy wpływ na rozchodzenie się fal dźwiękowych w pomieszczeniu ma układ poszczególnych sprzętów, kubatura wnętrza, materiały, które je wykańczają użyte na ścianach i podłogach. Najwygodniej żyje się we wnętrzu,które minimalizuje ewentualny pogłos. Doświadczony projektant będzie wiedział jak uniknąć echa w pomieszczeniach codziennego użytku. Największe natężenie niepożądanego pogłosu zauważyć można w nowych pomieszczeniach. Wraz z umiejętnym zagospodarowaniem przestrzeni pogłos znika. Umiejętne dodawanie kolejnych mebli i wykładzin sprawia, że fale dźwiękowe nie mają takiego pola do popisu. Wyjątkowo trudne jest to w pomieszczeniach otwartych, które podnoszą natężenie dźwięku. Warto zwrócić również uwagę na rozmieszczenie sprzętów kina domowego. Dobrze rozmieszczone głośniki podniosą jakoś oglądanego filmu, nie uprzykrzając przy tym życia innym domownikom.

Pomysły na urządzenie mieszkania

Pomysły na urządzenie mieszkania

Każdy z nas lubi mieszkać dobrze, chociaż wszyscy rozumiemy to całkiem inaczej, skąd zresztą bierze się tak duża różnorodność, która charakteryzuje architekturę wnętrz – nikt przecież nie zdoła na pewno zaprzeczyć, że dziedzina na posiada w swoich ramach mnóstwo nurtów, nieraz kompletnie od siebie różnych. Wśród nich z całą pewnością najbardziej istotne są tylko niektóre, jak na przykład trend nowoczesny, stawiający przede wszystkim na minimalizm i prostotę, dzięki którym możliwe staje się pełne wykorzystanie całej dostępnej powierzchni, jak i trend, który hołduje różnych klasycznym koncepcjom w architekturze wnętrz, nawiązując między innymi do dziewiętnastowiecznych wzorców urządzania pomieszczeń, czy też rozmaitym rozwiązaniom wywodzącym się ze sztuki ludowej. Poza tym, ponadczasowe wydają się wzorce wypracowane przez projektantów tworzących na początku drugiej połowy dwudziestego stulecia, zwłaszcza zaś w latach sześćdziesiątych, o czym najlepiej świadczy z całą pewnością fakt, że w nadal znajdują one wykorzystanie przy projektach wystroju wnętrz, a niektóre dodatki i meble pochodzące z tego okresu dziś cieszą się wręcz statusem kultowych – tak jak chociażby charakterystyczne lampy z tego okresu, czy też krzesła i fotele, na czele ze znanym już chyba każdemu – nie tylko miłośnikom dizajnu z tej gorącej dekady – krzesło Pantona, utrzymane w minimalistycznym, a jednocześnie fantazyjnym stylu.